Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 4, 2020 | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Prezent dla podopiecznych DPS

Prezent dla podopiecznych DPS

| Dnia 06, Lis 2020

Samochód o wartości 133 tysięcy złotych trafił do Domu Opieki Społecznej w Pabianicach.

6 listopada na dziedzińcu Domu Pomocy Społecznej przy Wiejskiej doszło do przekazania kluczyków oraz dowodu rejestracyjnego do nowiutkiego renault trafic, który będzie służył podopiecznym DPS z ulicy Wiejskiej i Łaskiej.

Zarząd Powiatu Pabianickiego w tym roku złożył wniosek do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup samochodu. 5 czerwca PFRON wydał decyzję i powiat otrzymał 90 tys. zł dotacji w ramach programu „Wyrównywanie różnic pomiędzy regionami”. Radni przeznaczyli 43 tys. zł, by doposażyć dom w nowoczesny samochód, który jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Staramy się jak najlepiej działać, żeby poprawić warunki mieszkańców DPS-u, ale też i naszym dzieciom umieszczonym w placówce opiekuńczo-wychowawczej – powiedział starosta Krzysztof Habura.

Radości nie kryje Maria Chmielewska, dyrektor placówki. Ten prezent bardzo ułatwi im pracę.

Jest to dla nas niewątpliwie radosny dzień, ponieważ bardzo poprawi się sposób transportu oraz efektywność naszej pracy. Mieścimy się w dwóch budynkach i jest potrzeba ciągłego przewożenia mieszkańców. Do tej pory naszą wysłużoną dacią logan przewoziliśmy po cztery osoby. Teraz sytuacja znacznie się polepszyła, mimo że czas pandemii znacznie ograniczył nasze możliwości rozrywkowo-towarzyskie. Zanim wprowadzono obostrzenia, takich imprez i spotkań było sporo – mówi pani dyrektor.

Dla Domu bardzo istotny jest fakt, że samochód posiada dwa miejsca na wózki dla osób niepełnosprawnych.

 

Wstaw komentarz