Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 24, 2020 | Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Nowa droga w Ldzaniu

Nowa droga w Ldzaniu

| Dnia 10, Lis 2020

Mieszkańcy oraz działkowicze od dawna czekali na ten dzień. Droga w Ldzaniu jest równa jak stół. Modernizacja całego odcinka trwała… dziesięć lat!

Zakończono ostatni odcinek drogi w Ldzaniuod gminy Dobroń aż do granic powiatu pabianickiego. Teraz kierowcy mogą cieszyć się pięknym i równym sześciokilometrowym odcinkiem.

Modernizacja trwała aż dziesięć lat. Powiat rozpoczął ją od położenia nakładki między młynem w Talarze, w kierunku powiatu łaskiego. Następnie wylano nakładkę pomiędzy mostami na rzece Młynówce i Grabi. Po dwóch latach pojawiła się nowa nawierzchnia pomiędzy Mogilnem Dużym a wiaduktem. W 2017 roku została przebudowana droga pomiędzy Dobroniem a Mogilnem. Natomiast w 2018 rozpoczęto modernizację nawierzchni w Ldzaniu, którą zakończono w tym roku.

Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 6 mln zł. Powiatowi pomogła gmina Dobroń (milion złotych) oraz środki zewnętrzne (dwa miliony złotych). Co ważne, droga ma sześć metrów szerokości. Jest więc bezpieczna. By równa nawierzchnia nie kusiła kierowców do przekraczania prędkości, zamontowano na niej poduszki berlińskie (tzw. „policjanci”).

Dla powiatu jest to bardzo ważna arteria, ponieważ codziennie przemieszcza się nią kilkaset samochodów. W weekend nawet kilka tysięcy.

Pamiętam, że jeszcze parę lat temu, na tym sześciokilometrowym odcinku występowały ogromne trudności. Przejeżdżając przez tę drogę, trzeba było omijać duże dziury. Dziś możemy się cieszyć remontem ostatniego odcinka łączącego powiaty pabianicki i łaski. Cieszę się również z dobrej współpracy z samorządem powiatowym. Zawsze powtarzam, że kiedy jest dwóch mądrych ludzi, to powstają właśnie takie inwestycje. Bardzo dziękuję wszystkim radnym, którzy patrzyli na to przychylnym oko. Teraz mieszkańcom powiatu pabianickiego będzie żyło się lepiej powiedział Robert Jarzębak, wójt gminy Dobroń.

Podziękował również starostwu, że nie zapomniał o kosztownym i żmudnym remoncie mostu.

To nie koniec dobrych wieści dla gminy Dobroń. Jest już gotowa dokumentacja na przebudowę odcinka pomiędzy Dobroniem a Markówką.

Wstaw komentarz