Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 24, 2020 | Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Jaka jest Twoja supermoc?

Jaka jest Twoja supermoc?

| Dnia 17, Lis 2020

XV pabianickie obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 2020 przebiegną pod hasłem „Jestem wolontariuszem, a jaka jest Twoja supermoc?”

Tegoroczne obchody – informuje AGRAFKA – związane są z tematyką wolontariuszy, którzy stale odkrywają nowe możliwości, dzięki pomaganiu rozwijają się i poznają nowe umiejętności. Działają na co dzień, a kiedy sytuacja tego wymaga, znajdują nowe siły, odkrywają nowe moce i działają dalej. Mają supermoc, a ich atutem jest pomaganie.

– Zapraszamy do wspólnego świętowania wszystkich tych, którzy w tym wyjątkowym roku nie poddali się, nie zawiesili swoich działań i dzielnie wspierali lokalną społeczność – mówi Agnieszka Jaksa, koordynator AGRAFKI.

Te obchody będą wyjątkowe nie tylko ze względu na to, że realizowane w większości on-Line, ale przede wszystkim dlatego, że są jubileuszowe. Już po raz piętnasty pabianiccy społecznicy świętują dzień wolontariusza.

W ramach obchodów AGRAFKA przygotowała:

  1. WARSZTATY ON-LINE DLA WOLONTARIUSZY „ABC wolontariatu” – 19.11.2020 w godz. 16.00 – 18.00 oraz „Jak pomagać, aby nie zapomnieć o sobie” – 23.11.2020r. godz. 16.00 – 18.00
  2. SZKOLENIE DLA KOORDYNATORÓW WOLONTARIATU „MODEL DISC – jak komunikować się z wolontariuszami” – 26.11. 2020r. w godz. 15.00 – 18.00

Zgłoszenia najpóźniej na dzień przed danym warsztatem na adres agrafka@onet.eu. Chętne osoby podają imię i nazwisko, temat warsztatu i adres mailowy. Szkolenie poprowadzą trenerzy z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Łodzi.

  1. PREZENTACJA PABIANICKIEGO WOLONTARIATU

W listopadzie na FB będą publikowane filmiki nadesłane przez grupy wolontarystyczne, szkolne kluby wolontariusza i organizacje prezentujące hasła związane z wolontariatem.

  1. AKCJA #PokażJakPomagasz

Wolontariusze, społecznicy i koordynatorzy w listopadzie wstawiają na swój profil FB zdjęcie przedstawiające pomoc i nominują kolejne osoby. Akcja ma na celu ukazanie jak wiele dobra czyni każdy z nas.

  1. Konkurs „WOLONTARIUSZ 2020”

Grupy, kluby i organizacje mogą nominować jednego najbardziej zaangażowanego wolontariusza w 2020r. 15 najbardziej docenionych wolontariuszy otrzyma statuetki Starosty Powiatu Pabianickiego oraz nagrody Prezydenta Miasta Pabianic. Upominki przygotują również Kino Tomi, Kino Helios oraz firma 4KOM.

  1. ZŁOTE SERCA

Każdego roku doceniamy osoby, które wspierają ideę wolontariatu w naszym mieście. Kandydatury wraz z opisem uzasadniającym nominację należy przesłać do 26.11.2020r. na adres: agrafka@onet.eu

  1. GALA WOLONTARIATU

Uroczysta Gala podsumowująca jubileuszowe obchody odbędzie się 3.12.2020 w Miejskim Ośrodku Kultury i będzie transmitowana on-line.

– Podczas uroczystości zaprezentujemy inscenizację początkową związaną z tematem tegorocznych obchodów. Docenimy również koordynatorów wolontariatu. Zaprezentujemy sylwetki 15 najbardziej zaangażowanych wolontariuszy w 2020 roku i wręczymy Złote Serca. Zaplanowane są również wystąpienia artystyczne i wystąpienia gości – powiedziała Aleksandra Wilczyńska, koordynatorka Gali Wolontariatu.

 

Będzie się działo!

Wstaw komentarz