Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Krew w pandemii bezcenna

Krew w pandemii bezcenna

| Dnia 28, Gru 2020

XVIII edycja konkursu plastycznego „KREW – BEZCENNY LEK” była wyjątkowa.

Konkurs adresowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych służył jako promocja honorowego oddawania krwi.

– Termin w jakim się odbył został mocno wydłużony w związku z pandemią koronawirusa. Przerwa w nauce i nieobecność dzieci w szkole nie przeszkodziły młodym artystom w nadesłaniu 62 prac plastycznych – powiedział organizator Andrzej Chałupka, prezes PCK.

Prace nadesłano ze Szkół Podstawowych nr nr 1, 2, 3, 8, 9, 13 i 14 z Pabianic oraz z Ksawerowa i Piątkowiska. Jury pod przewodnictwem znanego pabianickiego artysty plastyka Sławomira Łuczyńskiego postanowiło, że I nagrodę otrzyma Oskar STACHERA z SP 3, a II i III nagrodę otrzymają Natalia DOBROSZ i Natalia DUKOWICZ z SP 9. Wyróżnienia: Aleksandra KUCHARCZYK, Aleksandra JARZĄB i Antonina PIECHOCKA (SP 2) oraz Wiktoria KOŁODZIEJCZYK (SP 9) i Anna KAMIENIAK (SP 14).

– Wręczenie nagród, niestety, wyłącznie zwycięzcom, odbyło się w Galerii TKALNIA podczas pokazu udzielania pierwszej pomocy jaki prezentowali wolontariusze Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach – mówi Andrzej Chałupka.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i książki ufundowane przez organizatorów, czyli Rejonową Radę HDK PCK w Pabianicach, oraz darczyńców: książki – Prezydent Miasta Pabianic i drobne upominki – Galeria TKALNIA.

Za największą ilość zdobytych punktów w konkursie, jeśli chodzi o zajęte miejsca, jury przyznało puchar dla Szkoły Podstawowej numer 9. Wszystkie szkoły biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy uczestnictwa. Laureaci oraz uczestnicy otrzymali dyplomy udziału w konkursie. Dyplomy specjalnie na ten konkurs zaprojektowała Beata Kuźba.

Organizatorzy serdecznie dziękują szkołom i młodym artystom za udział w konkursie, darczyńcom za ufundowane nagrody i upominki oraz projektantce kolorowych dyplomów.

foto: Agnieszka Urlik

Wstaw komentarz