Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Sukcesy „młodej krwi” ze szkoły przy ulicy Gdańskiej

Sukcesy „młodej krwi” ze szkoły przy ulicy Gdańskiej

| Dnia 29, Gru 2020

Podsumowano na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim XVII edycję turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Rok 2020 nie sprzyjał oddawaniu krwi. Koronawirus nie przestraszył jednak uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach. Szkoła okazała się najlepsza w całym województwie, w Polsce była trzecia w kategorii „aktywność”, czyli ilość oddanej krwi w przeliczeniu na jednego dorosłego ucznia (0,594 ml). Statystycznie to ponad pół litra „bezcennego leku”, które oddał uczeń tej szkoły mający ukończone 18 lat.

– Serdeczne gratulacje dla uczniów-krwiodawców oraz dla ich opiekunek Renaty Krysiak i Katarzyny Kozłowskiej-Marks organizujących w szkole akcje poboru krwi oraz dla dyrekcji, która popiera działania uczniów i opiekunek w tym zakresie – przekazuje Andrzej Chałupka, prezes pabianickiego PCK. 

Dodajmy, że Zespół Szkół nr 3 zajął w powiecie pabianickim pierwsze miejsce wśród wszystkich szkół ponadpodstawowych, jeśli chodzi o ilość oddanej krwi (52 litry 300 ml) w tej edycji turnieju.

Na zakończenie ciekawostka. O tym, że „konkurencja” w kategorii „aktywność szkoły” była w skali ogólnopolskiej bardzo duża, niech świadczy fakt, że Zespół Szkół nr 3 z Pabianic pokonał czwartą z kolei szkołę – Technikum Leśne z Białowieży – zaledwie o 0,001 ml! Młodzi krwiodawcy ze „stolicy” polskich żubrów osiągnęli 0,593 ml na jednego dorosłego ucznia szkoły. Natomiast zwycięska szkoła – Technikum przy Zespole Szkól nr 1 w Hrubieszowie – osiągnęła 1,088 ml na jednego dorosłego ucznia. Uczniowie tej szkoły oddali 230 litrów krwi. Tylko gratulować!

 

Wstaw komentarz