Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Optymiści z „O co biega”

Optymiści z „O co biega”

| Dnia 03, Sty 2021

Pabianicki Klub Sportowy „O co biega” w grudniu skończył 3 latka. Mimo pandemii nie zwalnia tempa.

– W grudniu wypadł nasz jubileusz, jednak bez świętowania. Mimo pandemicznych restrykcji dalej biegamy w mniejszych grupkach – mówi Robert Lewera, prezes klubu. – Zimą klubowicze nie przestają trenować, a skoro jest zimno to także morsują.

Klub „O co biega” jest już bardzo znany nie tylko w Pabianicach, również w całej Polsce. Dał się poznać jako organizator Mistrzostw Polski przy UltraParku Weekend, a w listopadzie – Biegu Niepodległości. Corocznie w czerwcu klub organizuje Pielgrzymkę Biegową na Jasną Górę, a zimą morsuje z WOŚP. Nadal chcą kontynuować Bieg Konstytucji. Wielkim wydarzeniem w karnawale jest „Gala Miszczów Sportu” podsumowująca całoroczne osiągnięcia sportowców amatorów.

W sezonie klubowicze nie tylko biegają, ale również jeżdżą na rowerach. Wielu zawodników bowiem startuje albo pragnie w najbliższym czasie wystartować w triathlonie.

– Jesteśmy pełni optymizmu o rok 2021. Czekamy z utęsknieniem na czas, kiedy będzie można jak dawniej się spotkać, potrenować czy wystartować w zawodach – powiedział Robert Lewera.

 

Wstaw komentarz