Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Rozmawiali poezją on-line

Rozmawiali poezją on-line

| Dnia 12, Sty 2021

XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski z elementami gry aktorskiej „Porozmawiajmy poezją” przybrał formę on-line. Prezentacje zostały nadesłane do MDK-u w formie filmików.

Jury w składzie: Marcin Wartalski – aktor, reżyser, dramaturg i Aleksandra Wasilewska – aktorka, autorka tekstów, psycholog, po obejrzeniu 26 prezentacji przyznało nagrody i wyróżnienia.

W kategorii klas I-III nagrodę główną ZŁOTĄ MASKĘ 2020 otrzymał Adam Wierzbowski (SP nr 2) za prezentację wiersza Juliana Tuwima „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. I miejsce przyznano: Lilianie Dzierżan, Alicji Ćwiklińskiej, Hubertowi Kmiecikowi, Kajetanowi Postowi, Piotrowi Lewowskiemu (SP nr 1) za prezentację wiersza Jana Brzechwy „Arbuz” oraz Kalinie Więckowskiej, Laurze Wiatr, Hannie Gościłowicz, Helenie Janickiej (SP nr 3) za prezentację wiersza Jana Brzechwy „Chrząszcz”.

W kategorii klas IV-VI nagrodę główną ZŁOTĄ MASKĘ 2020 otrzymała Dobrosława Sysio (SP w Mogilnie Dużym) za prezentację wiersza Michała Mordarskiego „Żmija”. I miejsce jury przyznało: Zofii Bajer (SP w Bychlewie) za prezentację wiersza Jana Brzechwy „Kłamczucha” oraz Antoninie Górce (SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim) za prezentację wiersza Wisławy Szymborskiej „Wieża Babel”. II miejsce: Apolonii Buczek (SP w Bychlewie) za prezentację wiersza Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” i Adriannie Manios (SP nr 9) za prezentację wiersza Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha”. III miejsce: Patrycji Sujeckiej, Oliwii Michalak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątkowisku) za prezentację wiersza Joanny Kulmowej „Chodźmy na gdyby” oraz Annie Groblewskiej (SP w Dobroniu) za prezentację wiersza Wandy Chotomskiej „Po co krowie rogi na głowie”.

Jury podkreśla wysoki poziom prezentacji tegorocznego konkursu.

– Doceniamy wysiłki organizatorów, wykonawców, ich rodziców i opiekunów oraz nauczycieli. Dziękujemy za możliwość bycia z wami i emocje, których nam dostarczyliście. Szlifujcie swoje talenty i do zobaczenia kolejny raz. Już za wami tęsknimy – powiedzieli po obradach Aleksandra Wasilewska i Marcin Wartalski.

Wstaw komentarz