Muzeum otwarte!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze drzwi znów są dla Państwa szeroko otwarte. Szczególnie gorąco zapraszamy na dwie wystawy, którym pandemia przeszkodziła w zaprezentowaniu się przed Państwem w pełnej krasie” – informują pabianiccy muzealnicy.

Niestety, otwarcie dla zwiedzających nie oznacza realizacji wszystkich działań muzealnych. Na razie udostępniono wystawy dla zwiedzających indywidualnych. Obowiązywać będą limity osób przebywających w budynkach, zasłanianie ust i nosa, zachowanie 2 metrów odległości pomiędzy zwiedzającymi oraz dezynfekcja rąk.

– Mamy nadzieję, że przedsięwzięte środki zapewnią bezpieczeństwo tak dla publiczności, jak i dla zbiorów muzealnych, pozwalając stopniowo rozszerzać zakres działań muzealnych o kolejne elementy. Do zobaczenia w muzeum – dodają pracownicy.

Kiedy kina i teatry?

– Jeżeli ominie nas trzecia fala koronawirusa, to będziemy chcieli otwierać instytucje jak najszybciej, z pewnymi obostrzeniami. Będziemy chcieli otwierać filharmonie, teatry czy kina – mówił w Radiu ZET wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Kolejne decyzje zapaść mają w połowie lutego. Czy czeka nas łagodzenie obostrzeń?

– Byłbym ostrożny, jeśli chodzi o mocne, zbyt optymistyczne zapowiedzi. My chcemy otwierać, ale musimy słuchać specjalistów, którzy mówią, gdzie jest większe ryzyko roznoszenia wirusa – wyjaśnił wiceminister.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *