Kolejny strajk ws. aborcji

Dzisiaj (5 lutego) odbędzie się kolejny strajk przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji. Start o godzinie 19.00 na Starym Rynku.

Przypomnijmy: 27 stycznia opublikowano uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, uznające aborcję ze względu na ciężkie wady płodu za niezgodną z Konstytucją RP. Kontrowersyjna decyzja spotkała się z kolejną falą niezadowolenia i buntu wśród Polek i Polaków. Pierwsza miała miejsce jesienią, kiedy to w całym kraju miały miejsce wielotysięczne manifestacje.

Pierwszy strajk po publikacji wyroku TK w Pabianicach miał miejsce 29 stycznia. Brało w nim udział około 100 osób. Strajk przez mikrofon zagrzewał spontanicznie Michał Pietrzak, koordynator Wiosny w okręgu 11 z Lewicy Pabianice. I tym razem jest mocno zaangażowany w planowaną pikietę.

– O 19.00 protestujemy znów na Starym Rynku – powiedział działacz. – Wyrok TK w sprawie aborcji bardzo „namiesza” w polskich przepisach i życiu obywateli. Najprawdopodobniej konieczne będą zmiany w Kodeksie Karnym i w Konstytucji. Jednak największe zmiany dotkną najuboższych osób, które już teraz nie mają przecież lekko. Dostęp do opieki ginekologicznej w naszym kraju jest, poza wielkimi miastami, mocno ograniczony, edukacja seksualna leży, indoktrynacja młodzieży nabiera tempa, dlatego spodziewać się należy przeniesienia zabiegów przerywania ciszy do tzw. podziemia lub za granicę, gdzie jest to normalny zabieg medyczny. Na to nie będzie stać wszystkich, którzy znajdą się w takiej potrzebie. W konsekwencji dochodzić będzie najprawdopodobniej do prób przerywania ciąży „na własną rękę”, metodami z internetu, do porzuceń lub zabójstw dzieci, tak jak ostatnio np. w Kutnie, do cierpienia matek, a nawet samobójstw. Taki los chce zgotować nam PiS. Dlatego protestujemy!

W sobotę, 6 lutego, o godzinie 11.30 przed SDH-em odbędzie się konferencja prasowa zorganizowana przez Lewicę, inaugurująca zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o legalnym przerywaniu ciąży. Została ona opracowana przez komitet Legalna Aborcja. Bez Kompromisów.

– Zaprosiliśmy posłów i posłanki. Głos zabiorę ja, a także poseł na Sejm RP z Lewicy Tomasz Trela oraz lekarka Joanna Mandat. Po konferencji rozpoczniemy zbiórkę podpisów wśród pabianiczan – informuje Pietrzak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *