Przy Moniuszki powstanie hostel

Teen Challenge Pabianice od prezydenta miasta otrzymał budynek przy ul. Moniuszki 20. Stowarzyszenie chce dostosować go na hostel.

Ma to być dom readaptacyjny dla osób, które z różnych powodów znalazły się bez mieszkania, są w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują pomocy w usamodzielnieniu się i rozpoczęciu nowego życia.

– Chcemy objąć pomocą i opieką ofiary przemocy, osoby, które ukończyły terapię uzależnień i czują, że potrzebują dalszej pomocy i wsparcia oraz byłych więźniów, aby pomóc im w readaptacji społecznej – mówi prezes Ireneusz Jażdżewski.

Pomysł jest, budynek też, tyle że w złym stanie. Wymaga kapitalnego remontu łącznie z dziurawym dachem. Chętni do naprawy już są, tylko materiałów brak. Dlatego Misja Chrześcijańska zwraca się do pabianiczan z prośbą o wsparcie finansowe.

– Kamienica ma 117 m2 i w zamyśle możemy zrobić miejsce dla 14 osób. Na piętrze 4 mieszkanka dla kobiet (6 osób), na parterze mężczyźni – 2 pomieszczenia (9 osób) – wylicza prezes.

Pobyt w hotelu ma być czasowy (3-9 miesięcy), w zależności od sytuacji życiowej. Oprócz pobytu Teen Challenge swym podopiecznym zapewni doradztwo zawodowe, grupy wsparcia i pomoc socjalną.

Prosimy włączcie się w ZRZUTKĘ.

https://zrzutka.pl/3ct3ep

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *