Porozumienie o budowie mieszkań

11 lutego sześć samorządów z województwa łódzkiego podpisało porozumienie o współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Wśród nich były Pabianice.

W spotkaniu w Radomsku udział wziął prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, prezydent Radomska Jarosław Ferenc, prezydent Sieradza Paweł Osiewała, prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk i prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak. KZN reprezentował prezes Bartłomiej Druziński. Wśród obecnych był także wicepremier Jarosław Gowin.

– Krajowy Zasób Nieruchomości w imieniu państwa ma wspierać gminy w budowie mieszkań. Program jest skierowany do konkretnej grupy osób, które są w stanie opłacać czynsz najmu, ale jednocześnie zarabiają za mało, aby kupić mieszkanie na kredyt – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta. – Porozumienie ma charakter intencyjny i dotyczy możliwości budowy nowych mieszkań.

KZN będzie realizował projekty w ramach społecznych inicjatyw mieszkaniowych z samorządami. Porozumienie jest wyrazem woli stron do nawiązania współpracy i nie tworzy zobowiązań finansowych.

– Strony porozumienia zobowiązały się do wymiany informacji, materiałów i dokumentów dotyczących nieruchomości z zasobu gminy oraz Skarbu Państwa, na których można byłoby zrealizować inwestycje mieszkaniowe – dodaje rzeczniczka.

W sześciu samorządach w najbliższych latach ma powstać ok. 600 mieszkań, głównie na działkach Skarbu Państwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *