Przychodnia sprzedana?!

Na mieszkańców Ksawerowa padł blady strach. Czy przychodnia MEDiKSA została właśnie sprzedana?…

Jak informuje Urząd Gminy Ksawerów, pojawiające się informacje o sprzedaży są… zwykłą plotką i nieprawdą!

– Chcemy zdementować tę informację – mówią ksawerowscy urzędnicy. – Naszą intencją nie jest sprzedaż SP ZOZ MEDiKSA. Budynek, w którym obecnie funkcjonują SP ZOZ MEDiKSA i ŚDS, jest i będzie własnością Gminy Ksawerów. Rada Gminy Ksawerów 27 stycznia podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczącego połączenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MEDiKSA w Ksawerowie z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Podjęcie uchwały upoważniło jedynie do rozpoczęcia przez wójta działań zmierzających do zawarcia porozumienia odnośnie świadczenia usług zdrowotnych w połączeniu z SP ZOZ MSWiA w Łodzi. Rada Gminy zadecyduje czy wypracowane porozumienie i definitywne połączenie SP ZOZ MEDiKSA i SP ZOZ MSWiA zostanie zaakceptowane.

– Nie ma żadnej mowy o likwidacji opieki medycznej dla mieszkańców. Wręcz przeciwnie, liczymy na to, że liczba osób korzystających z usług znacznie się zwiększy – stwierdza Urząd Gminy Ksawerów. – Wszystkim zależy na polepszeniu standardów usług w SP ZOZ MEDiKSA, a w wyniku zawartego porozumienia rozszerzy się zakres dostępu do specjalistów na miejscu w Ksawerowie. Są osoby, które próbują manipulować tymi faktami. Jeśli mają Państwo pytania, czy wątpliwości, prosimy o kontakt z radnym lub sołtysem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *