Volkswagen dla policjantów

Nasi policjanci mogą pochwalić się nowym nabytkiem. To oznakowany volkswagen caddy. Trafi do Konstantynowa.

 Nowy VW caddy posiada turbobenzynowy silnik 1395 cm3/130 KM oraz siedmiostopniową automatyczną skrzynię biegów DSG. Auto wyposażone jest w automatyczną klimatyzację, biksenonowe reflektory, tempomat oraz komplet systemów bezpieczeństwa z poduszkami powietrznymi i systemem stabilizacji toru jazdy, kamerę cofania i wiele innych elementów – wylicza podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji.

Samochód został przystosowany do służby w policji zgodnie z przygotowaną specyfikacją. W pojeździe zostały zamontowane blaty do sporządzania na miejscu dokumentacji. Auto wyposażono w instalację łączności radiowej, oczywiście oznakowanie zewnętrzne wraz ze światłami uprzywilejowania w ruchu.

Koszt pojazdu to ponad 180 tysięcy złotych. Jego zakup sfinansowała Komenda Główna Policji z „Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020” – dodaje funkcjonariuszka. – Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach samochód będzie użytkowany i posłuży policjantom z komisariatu w Konstantynowie Łódzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *