Ostatkowe zabawy za miedzą

W ostatni dzień karnawału szkoła podstawowa i przedszkole w Dłutowie zamieniły się w „bajkowy świat wróżek, piratów, księżniczek i wojowników”.

W szkolnej sali gimnastycznej odbył się konkurs na najciekawsze ostatkowe przebranie. Wszyscy uczniowie i nauczyciele, zgodnie z wieloletnią tradycją, zmienili swoje codzienne szkolne ubrania na przepiękne karnawałowe stroje. Z każdej klasy został wybrany zwycięzca, który otrzymał zestaw słodyczy. Pozostali przebrani zostali nagrodzeni słodkim wafelkiem.

– Nauczyciele i pracownicy szkoły również nie zawiedli. Z panią dyrektor Mariolą Seligą na czele uczestniczyli w ostatkowej zabawie – relacjonują pracownicy placówki. – Wielkie brawa dla klasy IVb i nauczycieli, którzy, pozostając na zdalnym nauczaniu, również przyłączyli się do zabawy przebierańców!

W ostatki rozstrzygnięto też konkurs na najładniej przybrane walentynkowe drzwi. Zwyciężyły klasy IIIa i IIIb. W nagrodę uczniowie otrzymali vouchery na pizzę.

Z okazji ostatków w przedszkolu przy ZSP w Dłutowie odbył się kolorowy bal karnawałowy. Dzieci uczestniczyły w tańcach i zabawach muzyczno-ruchowych, prezentując wymyślne stroje.

– Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia – opowiadają pracownicy przedszkola. – Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny już za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *