Dla Mai – koncert charytatywny

W niedzielę, 21 lutego, o godzinie 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie rozpocznie się koncert charytatywny dla Mai Kwiatkowskiej. Dziecko choruje na SMA1 i walczy o najdroższy lek świata.

W trakcie koncertu będzie można posłuchać na żywo standardów muzyki rozrywkowej w wykonaniu zespołu w składzie: Marta Sobczak – instrumenty klawiszowe, Igor Nowicki – instrumenty klawiszowe, Piotr Wieczorek – gitara, Wojciech Stanisz – gitara basowa, Kamil Stasiak – perkusja. Śpiewać będą: Kamila Wokacz, Olga Fidrysiak, Patrycja Parjaszewska i Maryla Modzelan.

Widownia posiada ograniczoną liczbę miejsc ze względu na obostrzenia sanitarne.

– 70 numerowanych biletów-cegiełek jest do nabycia w cenie minimalnej 30 zł przez e-mail mateuszrekawek@gmail.com oraz przed wejściem na koncert – mówi Mateusz Rękawek, organizator koncertu. – Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na zakup terapii genowej dla Majeczki.

11-miesięczna łodzianka Maja Kwiatkowska cierpi na rdzeniowy zanik mięśni w jego najcięższej postaci, tzw. SMA 1. Śmiertelna choroba wyniszcza mięśnie, wprowadza małe dzieci w bezruch, po czym odbiera oddech, bez którego nie można już żyć. Powoduje również zanik mięśni krtani oraz utratę możliwości przełykania.

Rodzice Mai, rodzina oraz znajomi i nieznajomi (#BeeMajaTeam) od początku czerwca 2020 roku toczą dramatyczną walkę z czasem o zdrowie i życie dziewczynki, zbierając środki na najdroższy lek świata. Jego koszt to 9,5 mln zł.

Maja jest podopieczną Fundacji Siepomaga z Poznania oraz Fundacji Pomagam z Łodzi. Dotąd na www.siepomaga.pl/maja oraz na koncie łódzkiej Fundacji uzbierano około 86% kwoty. Zbiórka prowadzona jest do 14 marca. Do tego czasu musimy zebrać 1,2 mln zł.

www.siepomaga.pl/koncertdlamai

www.siepomaga.pl/maja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *