Zmiany na Wiejskiej

Od poniedziałku, 1 marca, zamknięta zostanie ul. Wiejska przy Łaskiej. Zmienią się trasy miejskich autobusów.

Przebudowa torowiska tramwajowego wkracza w kolejną fazę. Wykonawca inwestycji od 1 marca rozpocznie wymianę szyn na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Łaskiej. Tory zostaną ułożone w nawierzchni betonowej. Prace potrwają około 10 tygodni.

Od 1 marca zmienionymi trasami pojadą autobusy linii 1, 3, 4, 5, T i Z41. Nieczynne będą przystanki: Wiejska/Łaska, Wiejska/DPS, Wiejska/Moniuszki, Wiejska/Przejazd i Szarych Szeregów/Łaska.

Autobusy linii 1, 3 i 5 z Dworca PKP pojadą ulicami: Szarych Szeregów, Moniuszki, Wiejską i dalej swoimi stałymi trasami. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku. W kierunku Waltera Jankego i Sikorskiego autobusy linii 1, 3 i 5 zatrzymają się dodatkowo na przystankach: Moniuszki/Szarych Szeregów i Wiejska/Moniuszki (przystanek tymczasowy za ul. Moniuszki). W kierunku powrotnym zaplanowano natomiast postój na przystanku Moniuszki/Wiejska.

Autobusy linii 4 z 15. Pułku Piechoty „Wilków” pojadą objazdem ulicami: Łaską, Szarych Szeregów, Moniuszki do Wiejskiej i dalej bez zmian. Po drodze zatrzymają się na przystankach: Łaska/Wiejska oraz na tymczasowym przystanku Wiejska/Moniuszki.

– Godziny odjazdów w dni powszednie z 15. Pułku Piechoty „Wilków” na czas objazdu zostaną przyspieszone od 1 do 2 minut, w weekend bez zmian. Trasa w kierunku przeciwnym się nie zmienia – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Autobusy linii T z Dworca PKP pojadą ulicą Szarych Szeregów do ulicy Moniuszki i dalej bez zmian. Zmiana trasy obowiązuje tylko w kierunku Rzgowa i Guzewa. Wszystkie godziny odjazdów z Dworca PKP tymczasowo będą opóźnione o 2 minuty (przy czym już od przystanku Moniuszki/Niecała godziny odjazdów będą takie same jak dotychczas).

Trasa linii Z41 tymczasowo zostanie skrócona z Łodzi do Dworca PKP. Autobusy będą się zatrzymywać na stanowisku nr 2 (nowa wiata przy budynku dworca).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *