Współpraca przy tramwaju

W ubiegłym tygodniu odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja z władzami samorządowymi Pabianic na temat współpracy przy inwestycji „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”.

Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy przy realizacji najważniejszej inwestycji samorządowej na terenie Pabianic, czyli przebudowy infrastruktury komunikacyjnej i drogowej. Rozmawiano także o dalszej współpracy Pabianic z łódzkim oddziałem PGE Dystrybucja.

– Dzięki partnerskiej współpracy w czasie prowadzonej inwestycji zmodernizowano sieć energetyczną przy ulicy Warszawskiej, na odcinku od ulicy Ksawerowskiej do ulicy Rzgowskiej – informuje Alina Chwiejczak, starszy specjalista z wydziału organizacyjnego PGE Dystrybucja. – W ramach tych prac wymieniono 21 wysłużonych słupów na nowoczesne słupy wirowane oraz zamieniono napowietrzną linię na izolowaną na odcinku około 1 kilometra. Prace prowadzone przez PGE Dystrybucja realizowane były równolegle z inwestycją miejską.

Omawiano również współpracę przy kolejnych etapach inwestycji samorządowej, tj. modernizacji infrastruktury energetycznej na kolejnym odcinku sieci tramwajowej, a także możliwość zasilenia dla dwóch planowanych nowych osiedli w Pabianicach.

– Ten etap realizacji naszej inwestycji przypadł na trudny czas pandemii. Mimo to współpraca pomiędzy władzami Pabianic i łódzkim oddziałem PGE Dystrybucja jest wzorcowa – mówił Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic. – Jesteśmy przekonani, że to się nie zmieni, tym bardziej że przystępujemy za chwilę do remontu ulicy Zamkowej, gdzie ze względu na starą zabudowę musimy liczyć się z różnymi niespodziankami ukrytymi w ziemi.

Priorytetem firmy PGE jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej dla odbiorców.

– Modernizacja sieci energetycznej w mocno zurbanizowanym terenie zwykle wiąże się z uciążliwymi remontami. Prowadzone równolegle przez obie strony inwestycje są doskonałym przykładem dobrej współpracy między energetyką a samorządem lokalnym – mówi Andrzej Piętka, dyrektor generalny łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *