• 20 marca w parku Baden-Powella w Łodzi odbyły się mistrzostwa województwa łódzkiego w biegach przełajowych. Po raz kolejny świetny start odnotował zawodnik UKS Azymut Kacper Kurowski (na zdjęciu), który zwyciężył w biegu młodzików na 2 kilometry. Kacper prowadził cały bieg, uzyskując na mecie ponadstumetrową przewagę nad następnym zawodnikiem.

Najliczniejsza reprezentacja „Azymutu” wzięła zaś udział w mistrzostwach Małopolski w średniodystansowym i klasycznym biegu na orientację. Aż 12 zawodników zajęło miejsca na podium, z czego niektórzy dwukrotnie zameldowali się na najwyższym stopniu. Byli to: Kuba Wiśniewski w M14, Oskar Wesołowski w M16 i Mariusz Pabich w męskiej elicie.

W biegu średnim I miejsce wywalczyła też Sara Lorenc w K10, drugie Maria Pabich w K18+, Katarzyna Konc w K35 i Tomasz Pabich w M35, a trzecie Adam Wiśniewski w M12.

W biegu klasycznym najlepiej spisała się Hania Pabich w K10 i jej tata Tomasz Pabich, drugie miejsce zajęła Sara Lorenc, Maria Pabich i Katarzyna Konc, trzecie zaś Łukasz Łubisz w M12, Franciszek Krempiński w M16 i Jan Sztranek w M18+.

Zawodnicy, którzy nie wyruszyli do Małopolski, mieli okazję pościgać się w okolicach Łodzi, a dokładnie w Wiśniowej Górze. Powitanie wiosny organizowane przez klub MKS Metalowiec Łódź przebiegło w mroźnej aurze, jednak nie przeszkodziło to zawodnikom Azymutu w wywalczeniu czołowych lokat. Najlepiej poradziła sobie Kalina Kowalczyk, która zwyciężyła w kategorii K12. Łukasz Gryzio był drugi w M21, natomiast Michał Łubis – drugi w M35.