Zmiany w starostwie

By ograniczyć możliwości zarażenia się koronawirusem oraz zapewnić bezpieczeństwo interesantom i pracownikom, starosta wraz z zarządem podjął decyzję o rotacyjnym trybie pracy.

Od 25 marca do 9 kwietnia pracownicy starostwa powiatowego będą pracować w trybie rotacyjnym. Część urzędników będzie pracować stacjonarnie jednego dnia, a druga część następnego.

– Działania te są dostosowywane do obecnej sytuacji. Praca naprzemienna powoduje, że w momencie zakażenia jednego pracownika, dany zespół lub wydział nie zostaje wyłączony z pracy – informuje rzecznik starosty. – Stosowane są także wszelkie środki ostrożności. Urzędnicy noszą maseczki i zachowują bezpieczny dystans od siebie. Zapewnione są także płyny do dezynfekcji.

Obsługa klientów odbywa się bez bezpośredniego kontaktu, a w sprawach szczególnych po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Zmieniły się także godziny odbioru dokumentów z wydziału komunikacji i transportu. W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej w kraju będą realizowane w godzinach od 12.00 do 15.00.