Szczepienia pabianickich mundurowych

27 marca (sobota) w PCM rozpoczęły się szczepienia służb mundurowych. Na pierwszy ogień ruszyli strażacy z powiatu pabianickiego. Potem dawkę preparatu firmy AstraZeneca przyjęli lokalni policjanci.

Policja kontroluje obowiązek przestrzegania kwarantanny, patroluje ulice, sprawdzając, czy realizowany jest obowiązek zakrywania ust i nosa.” „(…) To tylko wybrane z tych działań, które funkcjonariusze wypełniają w tej bardzo trudnej walce, wykazując się ogromnym poświęceniem. Niejednokrotnie ponosząc ofiary – mówił podczas inauguracji szczepień służb mundurowych w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym wiceszef MSWiA Mariusz Kamiński.

Mundurowi z racji wykonywanego zawodu są szczególnie narażeni na transmisję koronawirusa. Dlatego wielu pabianickich policjantów podjęło decyzję, aby się zaszczepić.

– Z pewnością przyczyni się to do zapewnienia ochrony przed chorobą nie tylko funkcjonariuszy, ale też ich rodzin i wszystkich obywateli, z którymi w trakcie służby mają oni kontakt – mówi st. sierż. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy. – Pamiętajmy, że im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną i wygramy walkę z pandemią!

Dodaj komentarz