Wirtualne Lekcje Żeglarstwa

Polski Związek Żeglarski opublikował na YouTubie Wirtualne Lekcje Żeglarstwa. Świetnie obrazują one zakres zajęć, które mogłyby się odbywać także w naszym mieście. Jeśli powstanie Pabianickie Centrum Sportów Wodnych…

Bezpośredni dostęp do wody umożliwia szereg aktywności, nie tylko praktycznych na wodzie, ale także na lądzie. Szkółka żeglarska, która mogłaby zaistnieć na pabianickim gruncie, prowadziłaby zajęcia teoretyczne i praktyczne, a także sprawnościowe połączone z wyjazdami szkoleniowymi do ośrodka w Nowym Duninowie.

Wirtualne lekcje mogą wykorzystać także pabianickie szkoły.

– W trybie nauki zdalnej to nietuzinkowe opracowanie dla nauczycieli, aby pokazać nowy sport dzieciom i młodzieży – mówi kapitan Krzysztof Grzegorek z PKSW. – Zanim dzieci wystartują w regatach, muszą nauczyć się zasad bezpieczeństwa, co zrobić, gdy jacht się wywróci albo człowiek wypadnie za burtę, jak działa żagiel, ster, poznać techniki manewrowania, zwrotów. Do tego typu zajęć niepotrzebny jest wielki akwen i silne podmuchy wiatru. Nasz zbiornik na Lewitynie jest idealny.

Film na YouTubiekrok po kroku pokazuje dzieciom, czym jest żeglarstwo, jakich dostarcza emocji, wrażeń i przygód. Jest też wyraźnym przesłaniem do dzieci i ich rodziców mówiącym, że żeglarstwo może być pasją na całe życie, nawet sposobem na życie pełnym przygód, pozytywnych emocji i przyjaźni. Żeglarstwo to sport, który daje możliwości nie tylko rywalizacji sportowej, ale też realizacji na wielu innych, bardzo satysfakcjonujących płaszczyznach. Warto, aby dzieciom dać szansę odkrycia tych zalet.

Link do cyklu na YouTube:

Dodaj komentarz