Dzielili się dobrem z potrzebującymi

Prezydent Pabianic wraz ze swoimi zastępcami i przewodniczącym RM złożył mieszkańcom życzenia wielkanocne. W Wielki Piątek politycy dzielili się dobrem z potrzebującymi.

„Wokół nas jest wiele samotnych i potrzebujących wsparcia osób. Nie zapominajmy o nich. Czasami mały gest może zmienić wszystko. Rozejrzyjmy się i sami „zróbmy wiosnę”. Pięknych świąt, kochani! A wielkanocne koszyczki już jadą” – czytamy na facebookowym profilu Urzędu Miejskiego.

Pabianicka Lewica wraz z Koalicyjnym Klubem Radnych, Platformą Obywatelską, Blokiem Samorządowym Razem i radnym niezrzeszonym Antonim Hodakiem ufundowała najbardziej potrzebującym pabianiczanom kilkadziesiąt koszyczków wielkanocnych z tradycyjnymi świątecznymi przysmakami.

Pandemia i związany z nią kryzys dotykają każdego – mówi radna miejska Aleksandra Stasiak. – Życzymy wszystkim, zdrowych, pogodnych i rodzinnych dni świątecznych, wytrwałości, wzajemnej życzliwości i empatii.

 Nadszedł czas na finał akcji „Koszyczek dla potrzebujących”.

– Dziś ponad 80 tradycyjnych koszyczków wielkanocnych zostanie rozwiezionych przez spółdzielnię socjalną Zielone Pabianice do najbardziej potrzebujących pabianiczan. Oprócz tego wsparliśmy także osoby w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej bonami na zakupy świąteczne – powiedział przewodniczący RM Krzysztof Rąkowski. – Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć tak wiele rodzin w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Mam nadzieję, że dzięki temu gestowi, te święta będą dla nas wszystkich pełne nadziei na lepsze jutro! Chciałbym także podziękować wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję. Dziękuję za solidarność i otwarte serca oraz za nieustanną chęć niesienia pomocy!

Dodaj komentarz