Oddział covidowy pełny!

Jak poinformował w czwartkowy poranek dyrektor ds. administracyjno-technicznych PCM Adam Marczak, oddział covidowy niebezpiecznie zbliżył się do swojej maksymalnej liczby dostępnych miejsc.

8 kwietnia (czwartek) na oddziale w pabianickim szpitalu zajętych było 59 łóżek oraz 6 respiratorów. To maksimum dostępnych miejsc i sprzętu ratującego życie.

Jeśli chodzi o łóżka i respiratory, to mamy dzisiaj komplet – mówi dyrektor Marczak. – Na chwilę obecną zbliżamy się do naszej granicy. Pozostaje jedynie 1 łóżko izolacyjne i 5 wolnych miejsc na oddziale dziecięcym. Hospitalizowana jest dwójka dzieci. Od początku funkcjonowania oddziału mamy 13 zgonów.

Pacjenci covidowi wymagają tlenoterapii. W jej ramach w PCM-ie chorzy zużywają aż tonę tlenu dziennie!

Tlen mamy w dostawie, ale jego zużycie jest bardzo duże ze względu na podpięte respiratory i ze względu na terapię tlenową, która stosowana jest przy COVID-19 – wyjaśnia dyrektor ds. administracyjno-technicznych PCM. – Obecnie to zużycie jest takie, jakiego jeszcze nigdy do tej pory nie było. Kiedyś 3,5 -tonowy zbiornik, który mamy, wystarczał na mniej więcej 2 tygodnie. Dzisiaj na maksymalnie 2-3 dni.