• W niedzielę, 5 września, Radom gościł młodzików, kadetów i juniorów podczas mistrzostw województwa mazowieckiego w zapasach w stylu klasycznym. Pabianice reprezentowało 18 zawodników PTC Pabianice, którzy drużynowo zajęli II miejsce.

• młodzicy

Złote medale zdobyli: Piotr Jarzębski (48 kg), Adrian Drzewiecki (75 kg), Hubert Szczech (85 kg) i Marcel Chrzęst (100 kg). Srebra wywalczyli: Wiktor Szachniewicz (57 kg), Igor Czyżewski (75 kg), Olivier Maksymowicz (85 kg), a brązowe krążki do Pabianic przywieźli: Gracjan Adamiec (44 kg), Julek Jagusiak (52 kg), Tomek Olejniczak (68 kg). V m. – Łukasz Jarzębski (52 kg).

• kadeci

Srebrny medal wywalczył Mateusz Jarzębski (65 kg), a brązowe – Kamil Buldecki (60 kg), Jakub Makowski (71 kg), Borys Miszczak (80 kg) i Dominik Uljanowicz (92 kg). V m. – Kacper Szczepański (71 kg).

• junior

Srebro w kategorii 67 kg zdobył Wiktor Powalski.

– Był to pierwszy start dla niektórych zawodników w nowej kategorii wagowej, a zarazem i sprawdzian po wakacjach – mówią zadowoleni ze startu wszystkich zawodników trenerzy Grzegorz Szyszka i Przemysław Kłębowski.

* * *

Trenerzy sekcji zapaśniczej zapraszają na zajęcia chłopców z rocznika 2015 i starszych. Zajęcia odbywają się w sali PTC (ul. Gdańska 7). Kontakt: Przemysław Kłębowski (513-182-611) i Sebastian Grzelczyk (511-122-012).

Na zdjęciu: Zawodnicy PTC z mistrzem olimpijskim i trenerem kadry seniorów Włodzimierzem Zawadzkim.