Ekipa filmowa w Pabianicach

W Miejskim Ośrodku Kultury trwa dziś casting na stażystów, a nawet epizodystów do filmu „Pogrom 1905. Miłość i hańba” w reżyserii Michała Rogalskiego.

Serial przedstawia „historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami, a zwłaszcza losy dwóch niezwykłych kobiet, które w świetle rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie”. Reżyserem jest Michał Rogalski („Ciotka Hitlera”, „Czas honoru”, „Wojenne dziewczyny”, „Stulecie Winnych”), a autorkami scenariusza na podstawie powieści Wacława Holewińskiego „Pogrom 1905” są Katarzyna Tybinka („Wataha”) oraz Anna Gabryś. W rolach głównych występują: Sonia Mietielica („Stulecie Winnych”), Monika Krzywkowska („Odwróceni. Ojcowie i córki”, „39 i pół tygodnia”) oraz Piotr Nerlewski („Wojenne dziewczyny”, „Za marzenia”).

Zdjęcia realizowane będą na starym mieście w Pabianicach, a także w Łodzi, Poznaniu, Sosnowcu, Modlinie, Radomiu oraz Warszawie i jej okolicach.

Wczoraj na planie w Łodzi pojawiło się kilku pabianiczan, wśród nich m.in. Leszek Kaszowski, Janusz Różycki, Przemysław Krawiec i Robert Lewera.