Roszady na stanowiskach

Podczas dzisiejszej 40. sesji Rady Powiatu starosta przekazał informacje o zmianach na stanowiskach w niektórych instytucjach mu podlegających.

27 września zarząd podjął uchwałę w sprawie sprawowania zastępstwa w pełnieniu obowiązków dyrektora w przypadku jego nieobecności.

I tak w Zespole Szkół nr 4 dyrektor Marzenę Kobojek zastępować będzie Joanna Ziółek-Szczerba, w MDK-u Grażynę Wójcik zastąpi Łukasz Szatkowski, w PODN-ie Małgorzatę Biegajło w razie nieobecności w pracy zastąpi Jerzy Śnieć, w pabianickiej poradni psychologiczno-pedagogicznej Mariusza Wielebskiego – Małgorzata Stępień, a w konstantynowskiej Monikę Piechulską-Wołosz – Grzegorz Gwiz.

Między sesjami starosta wydał także zarządzenie w sprawie zmian powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności. Powołana została dr Maria Konarska-Król, lekarz neurolog.

Na mocy zarządzenia o zmianach w komisji ds. funduszu zdrowotnego przeznaczonego na pomoc zdrowotną dla nauczycieli zatrudnionych w powiatowych szkołach i placówkach za Elżbietę Raczyńską (przedstawiciela MDK) i Magdalenę Stefaniak (przedstawiciela PODN) powołano Jerzego Śniecia, przedstawiciela Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego.

– Zarządzeniem powołałem także szereg osób na członków rady programowej w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Przewodniczącą jest wiceprezydent miasta Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, w skład wchodzi też naczelnik oświaty Waldemar Boryń, nasza koleżanka, wicestarosta Gabriela Wenne-Błażyńska oraz szereg innych z miasta i powiatu – podsumował starosta Krzysztof Habura.