Doposażona świetlica

Gmina Dobroń kupiła 6 stołów i zmywarkę do świetlicy wiejskiej. To w ramach dofinansowania zadania „Doposażenie świetlicy wiejskiej celem integracji społeczności lokalnej”.

Wójt gminy Dobroń Robert Jarzębak podpisał 13 lipca umowę w sprawie udzielenia z budżetu województwa na rok 2021 pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na realizację zadań własnych gminy w zakresie małych projektów w sołectwach.

W ramach zadania zakupiono 6 stołów i zmywarkę  do świetlicy wiejskiej. Nowe wyposażenie stało się środkiem do realizacji działań zaplanowanych przez KGW i OSP oraz mieszkańców sołectwa. Wysokość dotacji z budżetu województwa wyniosła 100% wartości projektu, czyli 10.000 zł.

– W ramach projektu zorganizowano warsztaty  „Mydełkowy zawrót głowy”, które przygotowały i przeprowadziły panie z KGW. Na warsztatach każdy mógł stworzyć własne, niepowtarzalne, naturalne mydełko glicerynowe o niesamowitych kształtach, kolorach i zapachu. Prace dały wiele satysfakcji, stały się sposobem na spędzenie wspólnego czasu zarówno dla dzieci, jak i rodziców – opowiadają urzędnicy z Dobronia. – W ramach naboru „Sołectwo na plus” dotacje otrzymały sołectwa Orpelów, Mogilno Małe, Róża i Chechło Drugie.

foto: UG Dobroń