Ruszył punkt konsultacyjny do wymiany kopciuchów

Dzisiaj (1 października) na konferencji prasowej prezydent poinformował, że miasto uruchomiło punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste powietrze”.

„Czyste powietrze” to rządowy program, który w całym kraju mają realizować Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pabianicki punkt konsultacyjno-informacyjny powstał na podstawie porozumienia, które miasto zawarło z WFOŚiGW w Łodzi.

Punkt został utworzony, żeby ułatwić pabianiczanom dostęp do programu „Czyste powietrze”,  zachęcić do wymiany ogrzewania i termomodernizacji, a w efekcie do poprawy jakości powietrza w mieście – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Punkt mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. św. Jana 4, w referacie inwestycji miejskich (II piętro, pok. 20, tel. 42 225-46-25). Czynny jest od dziś, w godzinach pracy urzędu.

W ramach punktu można otrzymać informację o wymaganiach do programu, skonsultować wypełnienie wniosku (od listopada) i złożyć dokumenty za pośrednictwem Urzędu Miejskiego. Następnie wniosek zostanie przesłany do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, gdzie nastąpi jego ocena merytoryczna – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik ratusza. 

W tym samym miejscu właściciele lub zarządcy budynków mogą składać w wersji papierowej deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dotąd przyjmowane one były w siedzibie straży miejskiej przy Narutowicza 33.