Do Pabianic zjadą samorządowcy z całej Polski

W sobotę (9 października) w Fabryce Wełny w Pabianicach odbędzie się Pierwsze Forum Samorządowe Ruchu Polska 2050.

W trakcie forum przygotowany zostanie program samorządowy dla Polski lokalnej (małych miast, miasteczek i wsi). W programie przewidziano specjalne wystąpienie lidera Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni, a także podpisanie Karty Samorządowej (deklaracji ideowej zawierającej katalog dobrych praktyk i zobowiązań programowych).

Głównym celem Forum Samorządowego jest rozpoczęcie wspólnych prac nad programem dla Polski lokalnej, odległej od centralnego mainstreamu, ale niezwykle ważnej dla każdego z nas, bo nam najbliższej. Wydarzenie zgromadzi około 150 samorządowców z całej Polski, którzy albo do Ruchu Polska 2050 należą, albo z nim sympatyzują – mówi Ewa Szymanowska z Polski 2050.

W programie znalazły się też wystąpienia Macieja Żywno, Michała Kobosko i Pauliny Hennig-Kloski. Po wystąpieniach oficjalnych rozpocznie się część robocza, podczas którego samorządowcy debatować będą nad wyzwaniami: samorządy a edukacja, zielony klimat w samorządach, przyszłość finansów samorządów, program zdrowotny Polski 2050 a rola samorządów.

Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej w Fabryce Wełny przy ul. Grobelnej. Oficjalne rozpoczęcie spotkania 9 października o godz. 11.00.

Dodaj komentarz