Nasz prezydent protestuje w Warszawie

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią pabianickich polityków, pojechali oni dziś do stolicy, by protestować przeciwko programowi rządu pn. Polski Ład.

Liczna reprezentacja naszego miasta na czele z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem i starostą Krzysztofem Haburą udała się dziś do Warszawy, by wyrazić swój sprzeciw wobec tzw. Polskiego Ładu. Zdaniem polityków, nowy pomysł rządu przyniesie wielu samorządom, w tym Pabianicom, ogromne straty.

To ważne, bo program zabierze samorządom pieniądze z podatku PIT, z których opłacamy usługi najbliższe naszym mieszkańcom: prowadzenie przedszkoli, szkół, szpitala, budowanie dróg, gospodarkę odpadami, dopłaty do komunikacji, pomocy społecznej oraz nowe inwestycje. Za tym pójdzie mniejsze wsparcie dla organizacji pozarządowych, wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz wstrzymanie ulg dla mieszkańców. Związek Miast Polskich wyliczył, że na Polskim Ładzie w ciągu 10 lat miasta mogą stracić aż 145 miliardów złotych. W przypadku Pabianic może to być prawie 19,5 mln złotych rocznie! Jeśli zmieni się dotychczasowe finansowanie samorządów i przez ubytek dochodów budżet miasta gwałtownie się skurczy, skutki odczujemy my wszyscy. Nie zgadzamy się! – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Wczoraj samorządowcy, także Ci z naszego miasta i powiatu, protestowali w Łodzi.

foto: FB

Dodaj komentarz