Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzisiaj (13 października) w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektorom i nauczycielom wręczono nagrody pieniężne.

Tłumnie zgromadzonych w MOK-u pedagogów przywitała Barbara Żwańska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego, współorganizatora uroczystości. Później głos zabrała wicestarosta Gabriela Wenne-Błażyńska.

To jest wyjątkowy dzień. Dla mnie również, jako urzędnika, ale i pedagoga. Życzę państwu, żeby ten dzień był dla was przez cały rok. Żeby państwa praca była doceniana każdego dnia. To co przeszliście przez ten ostatni czas w pandemii, w czasie zdalnego nauczania… Wiem, że zostaliście w dużej mierze z tym sami i świetnie sobie poradziliście. Serdecznie dziękuję dyrektorom i nauczycielem, to był ogromny trud. My wiemy, jak ciężko pracujecie. Życzę państwu, żeby wasz zawód był doceniany, żebyście chociaż przez moment nie pomyśleli, że jest inaczej. My państwa doceniamy, a w tym szczególnym dniu pozwolę sobie wręczyć nagrody starosty – powiedziała wicestarosta.

Gabriela Wenne-Błażyńska wraz z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Henrykiem Gajdą i sekretarzem powiatu Jackiem Barasińskim wręczała nauczycielom nagrody w wysokości od 1.200 do 2.700 zł.

Otrzymali je dyrektorzy powiatowych szkół i placówek: Barbara Żwańska (I LO), Krzysztof Zajda (II LO), Paweł Szałecki (ZS 1), Eliza Matusiak (ZS 2), Agnieszka Kulpińska-Górska (ZS 3), Marzena Kobojek (ZS 4 w Konstantynowie Łódzkim), Małgorzata Biegajło (PODNiDM w Pabianicach), Mariusz Wielebski (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pabianicach), Monika Piechulska-Wołosz (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Konstantynowie Łódzkim) i Grażyna Wójcik (MDK).

Nagrody wręczono także prezes Oddziału Międzygminnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pabianicach Wacławie Czyżewskiej oraz następującym nauczycielom: Agnieszce Urlik (I LO), Anecie Madalińskiej (II LO), Leszkowi Kościelniakowi (ZS 1), Piotrowi Widzowi (ZS 2), Annie Szynkiewicz (ZS 3), Marzenie Krzewińskiej (ZS 4 w Konstantynowie Łódzkim), Dorocie Jęch (ZS 5 w Pabianicach), Agacie Klimowskiej-Sobolewskiej (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pabianicach), Annie Prokop (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Konstantynowie Łódzkim) oraz Annie Ucińskiej (MDK).

Powiat na nagrody przeznaczył 41.040 złotych.

Wicestarosta poinformowała także o przyznanych z okazji jutrzejszego święta nagrodach Ministra Edukacji i Nauki. Uhonorowano nimi dyrektora II LO Krzysztofa Zajdę i nauczyciela ZS 1 Ryszarda Przybyłę. Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty otrzymała dyrektor I LO Barbara Żwańska oraz Renata Kołodziejczyk, wicedyrektor ZS 1. Nagrodę Komisji Edukacji Narodowej przyznano Janinie Olejnik, wicedyrektor ZS 3 oraz Katarzynie Kozłowskiej-Marks, nauczycielce ZS 3. Na wniosek PCK w Pabianicach Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Agnieszka Urlik, nauczyciel I LO oraz Małgorzata Zbijewska-Gęs, nauczycielka z ZS 2. Na wniosek Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” nagrodzono Małgorzatę Łacwik, nauczycielkę ZS 3.

Wyróżnienia z rąk dyrektor Żwańskiej otrzymali także nauczyciele i pracownicy I LO. Byli to: Andrzej Bartłomiejczyk, Elżbieta Bohaczewska, Magdalena Klewin, Gabriela Koniecka-Kiełbasa, Maciej Krawczyk, Katarzyna Młynarczyk, Agnieszka Molenda, Sonia Pawłowska-Kacała, Ireneusz Polit, Magdalena Przygocka-Wypych, Wioletta Różycka-Śpionek, Jarosław Smolarek, Beata Strzałkowska-Koźlenko, Sylwia Sujecka, Włodzimierz Włodarczyk oraz Agnieszka Mackiewicz, Agnieszka Michalak, Emilia Dana, Małgorzata Gąciarz, Dorota Grałka, Marta Kaczorowska, Wanda Kudrzycka, Anna Szwajkajzer, Alicja Wolska, Agnieszka Zając, Stanisław Mikołajczyk, Krzysztof Strzelec i Daniel Pawłowski.

–  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu wszystkich uczniów mam zaszczyt złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, a także wszelkiej pomyślności. Słowa uznania i podziękowania za pracę i zaangażowanie w proces zdobywania przez nas wiedzy. Za poszerzanie naszych horyzontów, za dobroć i wyrozumiałość kieruje do obecnych i byłych nauczycieli oraz pracowników szkoły. To dzięki wam możemy rozwijać swoje pasje, realizować marzenia, odkrywać talenty i dobrze planować przyszłość. Jesteśmy dumni, że stanowimy część społeczności szkoły, w której tradycje kształtowali przez 123 lata wspaniali ludzie. Pragniemy je kultywować, by i naszą historię wspominano kiedyś z nostalgią i szacunkiem. Życzymy państwu, by kolejne dziesięciolecia obfitowały w sukcesy i przynosiły uznanie następnych pokoleń wychowanków. Dziękujemy państwu serdecznie – powiedział na koniec Nikodem Górny, uczeń z I LO.

Dodaj komentarz