• Od 15 do 17 października w Radomiu rozegrano Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym. PTC reprezentowało ośmiu zawodników.

Najbliżej zdobycia medalu był w kategorii 92 kilogramów, debiutujący w kadetach z dużą niedowagą Hubert Szczech, który w półfinale przegrał z mistrzem Polski Sebastianem Warchołem (Sobieski Poznań). W walce o brązowy medal przegrał, niestety, z Filipem Bańcerwskim (Orlik Wierzbica) i zajął ostatecznie V miejsce.

Drugim zawodnikiem bliskim zdobycia medalu był Franciszek Gross (kat. 65 kg), który w drugiej walce przegrał z zawodnikiem z Ukrainy. O prawo do walki o brązowy medal Franek musiał wygrać cztery walki. W decydującym pojedynku przegrał z Antonim Tretterem (UKS Piaseczno), zajmując ostatecznie VII miejsce.

W zawodach wystartowało jeszcze sześciu zawodników PTC: Kamil Buldecki (60 kg), Mateusz Jarzębski i Kacper Szczepański (65 kg), Adrian Drzewiecki i Igor Czyżewski (71 kg) oraz Olivier Maksymowicz (80 kg).

– Dla Huberta, Adriana, Igora i Oliviera był to pierwszy start w kadetach, a zarazem sprawdzian przed mistrzostwami Polski młodzików – powiedział trener Grzegorz Szyszka.