• PTC Pabianice było organizatorem międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w sumo. Zawody rozegrano w sobotę, 23 października, przy ulicy Gdańskiej.

Na dwóch dohyo rywalizowało około 180 zawodników i zawodniczek z czterech województw. Nasze miasto reprezentowały dwa kluby: PTC i ASW Nelson.

Dziewięciu zawodników PTC zdobyło 9 medali. Dzięki temu zajęli I miejsce w klasyfikacji klubowej. Rywalizacja o drużynowe zwycięstwo trwała do ostatniej chwili, w której Marcel Chrzęst wygrał finał i właśnie ta walka zadecydowała o wygranej PTC nad UKS-em Master Łódź.

Medale dla PTC zdobyli: złoto w kat. 55 kg Wiktor Szachniewicz, który wygrał z Dawidem Bimetalem (ZKS Sokół Lublin), i Marcel Chrzęst (kat. +70 kg), który pokonał Patryka Ćwika (LUKS Lubzina). W finale walczył jeszcze Adrian Drzewiecki (kat. 70 kg). Niestety, przegrał z Jakubem Darlakiem (LUKS Syrena) i zdobył srebrny medal. Brązowe krążki: Kordian Świniarski (40 kg), Gracjan Adamiec (45 kg), Piotr Jarzębski (50 kg), Łukasz Jarzębski i Julek Jagusiak (55 kg) oraz Hubert Szczech (+70 kg).

W zawodach startowało jeszcze czterech sumitów PTC, którzy zajęli miejsca poza podium: Jakub Beda, Olivier Maksymowicz, Robert Ejsmont i Ryszard Ejsmont.

Trenerem zawodników PTC jest Edyta Witkowska-Popecka. Był to pierwszy start zawodników pod wodzą nowej trenerki, mistrzyni świata i Europy, najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii polskich zapasów, medalistka mistrzostw świata i Europy w sumo.

Akademię Sportów Walki Nelson Pabianice reprezentowało ośmiu sumitów. W kategorii wagowej do 65 kg bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Olejniczak, który zwyciężył we wszystkich pięciu pojedynkach i wywalczył złoty medal.

– Ogromnych emocji dostarczyła dodatkowa walka Tomka, zarządzona z uwagi na fakt, iż w pierwszej ocenie sędziowie nie byli w stanie jednogłośnie wskazać zwycięzcy. Jednak Olejniczak w powtórzonym pojedynku nie dał już przeciwnikowi żadnych szans – mówi trener Mariusz Łechtański.

W kategorii wagowej do 60 kg brązowy medal zdobył Milan Fuks. Barwy ASW Nelson reprezentowali także: Fabian Majchrzak (kat. 50 kg), Antoni Krygier (50 kg), Szymon Zaremba (60 kg), Kacper Siuta (65 kg), Bartosz Gołaszewski (70 kg) i Emil Michalak (+75 kg). Uplasowali się poza podium, ale dorzucili do puli kilka punktów, co pozwoliło Nelsonowi zająć ex aequo V miejsce na trzynaście klubów biorących udział w zawodach.