35 łóżek na oddziale covidowym jest zajętych

W poniedziałkowy poranek na oddziale covidowym znajdowało się 35 osób na 60 dostępnych miejsc. 2 pacjentów jest w stanie ciężkim. Tylko 15 jest zaszczepionych.

2 pacjentów znajduje się na łóżkach respiratorowych. Najwięcej chorych jest z przedziału wieku 46-50. Około 30% pochodzi z naszego powiatu.

Jest to troszkę więcej, niż ostatnio – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno-technicznych PCM. – 2 osoby z tych 35 jest w stanie ciężkim, reszta to stan średni. Na szczęście, statystyki dotyczące zmarłych się nie zmieniły. To ciągle 2 osoby.

Najmłodszym pacjentem jest 39-letni mężczyzna, najstarszym – 93-letnia kobieta.

Czy zainteresowanie szczepieniami się zwiększyło?

Nie. Ciągle szczepimy tylko w jeden dzień, w piątki. Na 19 listopada zapisanych mamy w tej chwili 114 pacjentów. Zaszczepić możemy 120 osób. Na razie nie widzimy potrzeby dodawania kolejnego dnia – dodaje dyrektor Marczak. – Dawką przypominającą możemy już szczepić wszystkich po upłynięciu pół roku od poprzedniej i powyżej 12. roku życia. Przyjmujemy znów zapisy na 1 dawkę. Jeśli ktoś jest niezaszczepiony i chciałby to zmienić, to serdecznie zapraszamy.