• Z trzema medalami mistrzostw Polski młodzików w zapasach w stylu klasycznym wrócili do Pabianic zawodnicy PTC. Tytuły mistrzowskie zdobyli Hubert Szczech i Marcel Chrzęst, a tytuł wicemistrzowski wywalczył Olivier Maksymowicz.

Mistrzostwa Polski rozegrano w Swarzędzu 12-14 listopada. W dużym i małym finale walczyło czterech zawodników PTC. Jako pierwszy do walki o brązowy medal w kategorii 68 kg wyszedł na matę Igor Czyżewski. Niestety, przegrał z Nicholasem Kempińskim (Unia Swarzędz) i zajął ostatecznie V miejsce.

Pierwszym finalistą MP był Olivier Maksymowicz (kat. 75 kg). W walce o złoto pabianiczanin spotkał się z zawodnikiem gospodarzy Unii Swarzędz Mateuszem Wierzbickim. Niestety, po wielkim boju przegrał swój pojedynek, ale zdobył srebrny medal.

W walce o złoto Hubert Szczech (kat. 85 kg) zmierzył się również z zawodnikiem gospodarzy Michałem Graczem. Hubert od pierwszej minuty prowadził, a ostatecznie wygrał na przewagę punktową. Radości było co niemiara. Za chwilę cały sztab i zawodnicy PTC oszaleli ze szczęścia, ponieważ w trzecim finale Marcel Chrzęst (kat. 100 kg) pokonał Dominika Skowrona i został, podobnie jak Hubert, mistrzem Polski młodzików. Mimo straty dwóch punktów na początku walki Marcel po chwili, jak na mistrza przystało, odrobił stracone punkty i uzyskał prowadzenie, ostatecznie wygrywając na przewagę punktową.

– Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zdobytych medali mistrzostw Polski. Dwa tytuły mistrzowskie i jeden wicemistrzowski to dla klubu wielka radość – powiedział zadowolony trener Grzegorz Szyszka. – Na sukces młodzików już pracują młodzi i przyszli trenerzy oraz starsi zawodnicy, którzy przekazują wiedzę młodszym zawodnikom.

W zawodach startowało jeszcze pięciu zawodników PTC: Piotrek i Łukasz Jarzębscy, Julian Jagusiak, Gracjan Adamiec i Wiktor Szachniewicz.

W mistrzostwach Polski młodzików w Swarzędzu wystartowali również zawodnicy ASW Nelson Pabianice: Tomasz Olejniczak i Szymon Zaremba. Niestety, nie udało się im powalczyć o medale.