Nowy szef sztabu WOŚP

30 stycznia 2022 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 30. zagra na całym świecie. W Pabianicach z nowym szefem sztabu.

Nasz sztab rozpocznie granie już 28 stycznia 2022 roku. Finał odbędzie się dwa dni później, w niedzielę, 30 stycznia. Koordynować go już nie będzie dotychczasowy szef pabianickiego sztabu, komendant Hufca ZHP phm. Maciej Tomaszewski. Dlaczego?

– Z powodów osobistych oraz zawodowych. Dziękując za rekomendację wolontariuszom oraz całemu sztabowi, pragnę przywitać się z państwem oraz zaprosić do współpracy przy tworzeniu wyjątkowego wydarzenia jakim niewątpliwie jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – poinformował dziś nowy szef sztabu WOŚP w Pabianicach Michał Pietrzak.

Hufiec prawie od samego początku gra w Orkiestrze Jurka Owsiaka. Jako sztab WOŚP-u koordynuje pracę kilkuset wolontariuszy. Już od piątku poprzedzającego Finał WOŚP aż do późnych godzin wieczornych w niedzielę zorganizuje wiele imprez w Pabianicach, z koncertem finałowym włącznie.

Koordynujemy i wspieramy również imprezy organizowane w szkołach i domach kultury. Staramy się w różny sposób stworzyć możliwość wsparcia chorych dzieci oraz seniorów przez mieszkańców naszego powiatu. Z pomocą darczyńców sztab przy Hufcu ZHP Pabianice z roku na rok zbiera coraz większe kwoty, które zasilają konto Fundacji  – mówi Pietrzak. – Efekty prowadzonej od ponad ćwierć wieku akcji widać w całej Polsce poprzez sprzęt oznaczony serduszkami WOŚP na oddziałach szpitalnych, zarówno pediatrycznych, jak i geriatrycznych. Transparentność rozliczeń prowadzonych przez Fundację WOŚP gwarantuje, że środki zebrane podczas finałów wykorzystywane są tak, by jak najlepiej służyły dzieciom oraz seniorom. Pabianicki sztab melduje swoją gotowość, by wspierać cele WOŚP, również i przy okazji najbliższego finału.

Sztab Pabianice przez cały orkiestrowy weekend zorganizuje m.in. festyn dla najmłodszych dzieci, maraton zumby, biletowany koncert, zawody sportowe dla najmłodszych, bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” oraz koncert finałowy.