Ofiary wypadków i zbiórka krwi

W związku z obchodami Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych naczelnik wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej policji w Łodzi organizuje zbiórkę krwi.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony w trzecią niedzielę listopada (w tym roku przypada 21 listopada) i poświęcony jest pamięci zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, a także ich bliskim.

Hołd w tym dniu oddawany jest także zespołom ratunkowym, które niosą pomoc przy tego typu wypadkach, policjantom, strażakom i ratownikom – mówi asp. sztab. Marzanna Boratyńska z łódzkiej policji. – Krew jest najcenniejszym darem jaki można podarować drugiemu człowiekowi. To lek, który ratuje życie i którego nie można niczym zastąpić. Pomagamy i chronimy – mamy to we krwi.

Każdy, kto zechce ofiarować krew, może zgłosić się do lokalnej stacji krwiodawstwa, podając specjalny kod Z-75.

Lista stacji, w których można oddać krew: pabianicki Punkt Pobrań przy ul. Jana Pawła II nr 5, Punkt Pobierania Krwi w Zduńskiej Woli przy ul. Dąbrowskiego, Punkt Pobrań w Sieradzu przy ul. Wnuka, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej, Punkt Pobrań w Bełchatowie przy ul. 1 Maja,  Punkt Pobrań w Skierniewicach przy ul. Dworcowej, Kutnowski Szpital Samorządowy przy ul. Kościuszki, Tomaszowskie Centrum Zdrowia przy ul. Jana Pawła II, Galeria Inspiro w Opocznie przy ul. Kopernika, Przychodnia w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Słowackiego, Szpital Powiatowy w Radomsku przy ul. Jagiellońskiej.

W tym roku doszło już do 2014 wypadków, w których zginęło 168 osób, a 3031 zostało rannych. Wielu tym, którzy przeżyli, potrzebna była operacja ratująca życie, a przede wszystkim krew.