Domki dla skrzydlatych przyjaciół

W Przedszkolu Miejskim nr 14 w październiku ogłoszono rodzinny konkurs na wykonanie „Karmnika i budki lęgowej dla ptaków”.

– Głównym celem było oczywiście podkreślenie konieczności dokarmiana ptaków zimą i kształtowanie postaw proekologicznych – mówi Sylwia Pawłowska, wicedyrektor przedszkola.

Na konkurs wpłynęło 26 prac. Były karmniki i budki  tradycyjne o prostej formie z deseczek, „kolorowe domki” ozdobione kwiatuszkami, karmniki przypominające drzewa. Były też domki wykonane z surowców wtórnych, jak korki, butelki PET.

W listopadzie przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu. Powołane jury stwierdziło, że wszystkie domki i budki dla ptaków zasługują na wyróżnienie i I miejsce, gdyż każdy z nich był niepowtarzalny i było widać duże zaangażowanie członków rodzin dzieci w ich wykonanie.

– Karmniki zostaną rozmieszczone w różnych miejscach naszego ogrodu, na parapetach okien – dodaje pani wicedyrektor. – Mamy nadzieję, że ptaki będą ich częstymi gośćmi, a każdy przedszkolak od dziś nie zapomni o małych skrzydlatych przyjaciołach.