Nie zabijaj na drodze

Pabianiccy policjanci prowadzą akcję informacyjno-edukacyjną „Nie zabijaj”, której celem jest uświadamianie wszystkim użytkownikom drogi, że nieprzestrzeganie przepisów to czynnik mający wpływ na liczbę wypadków drogowych.

Mundurowi przypominają, że brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem.

– Przestrzegaj przepisów, dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze, bądź uprzejmy i cierpliwy, zwracaj uwagę na innych uczestników ruchu drogowego, a podróż będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Twoja kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Przypominamy też kierowcom, że obecna pora roku potęguje zagrożenie bezpieczeństwa niechronionych w ruchu drogowym. Zgodnie z przepisami kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Cykliści, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, warto pamiętać o podstawowych zasadach obowiązujących obie grupy uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (21 listopada) Grupa Rowerowe Pabianice symbolicznie uczciła ofiary wypadków drogowych w miejscu, gdzie w zdarzeniu drogowym w 2014 roku zginął rowerzysta (ul. Nawrockiego). Następnie na ul. Grota Roweckiego wspólnie z policjantami z pabianickiej drogówki przeprowadzili akcję profilaktyczno-edukacyjną „Świeć Przykładem – Bądź Widoczny”. Podczas działań niechronieni uczestnicy ruchu otrzymali elementy odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczni po zmroku.