Rusza budowa hali przy SP 13

Dzisiaj (22 listopada) wykonawca przejmuje plac budowy wielofunkcyjnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 13, na terenie PTC. W tym tygodniu planuje pierwsze prace rozbiórkowe.

Do rozbiórki przewidziana jest niecka starego basenu wraz z częścią elementów skarpy i schodów oraz inne murowane naniesienia, jak budynki po starej przepompowni i szalecie.

– W następnej kolejności będzie szykowany teren do prac ziemnych pod budowę fundamentów hali – dodaje Aneta Klimek, rzecznik ratusza.

Przypomnijmy: zagospodarowany zostanie teren we wschodnio-północnej części obiektu PTC. W pierwszej fazie realizacji hala sportowa będzie miała m.in. część główną z boiskami (piłka ręczna, piłka nożna halowa futsal, koszykówka, siatkówka, badminton) oraz zaplecze szatniowo-administracyjno-socjalne. W drugiej fazie inwestycji przewidziano m.in. budynek z magazynami, siłownią oraz salą treningową przeznaczoną do zapasów i sztuk walki plus niezbędne zagospodarowanie i oświetlenie terenu wokół.

Miasto wystąpi o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na drugą część hali sportowej, a także budowę w jej sąsiedztwie otwartych basenów.