• Rewelacyjnie zaprezentowali się zapaśnicy PTC podczas otwartych mistrzostw województwa łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym. W sobotę, 27 listopada, w Bełchatowie reprezentanci Pabianic zdobyli aż pięć złotych medali i zwyciężyli w klasyfikacji klubowej.

Złote medale wywalczyli: Kordian Świniarski (kat. 38 kg) w finale pokonał Dominika Pisarka (AKS Piotrków); Gracjan Adamiec (kat. 44 kg) wygrał z Jakubem Wojtyłą (Olimpijczyk Radom). Kategoria wagowa 75 kg należała do zawodników PTC. Adrian Drzewiecki w walce finałowej wygrał z Igorem Czyżewskim, a wcześniej pokonał Oliviera Maksymowicza. Hubert Szczech (kat. 85 kg) wygrał z Mateuszem Magierkiem (Olimpijczyk Radom), a w kategorii 100 kg Marcel Chrzęst pokonał Bartłomieja Milczarka (AKS Piotrków).

Srebrne medale: Filip Ganziuk (kat. 48 kg) – przegrana z Dawidem Janoszewskim (GKS Bełchatów), Wiktor Szachniewicz (kat. 57 kg) – przegrana z Alanem Walerczakiem (Olimpijczyk Radom) i Igor Czyżewski (kat. 75 kg).

Brązowy medal: Olivier Maksymowicz (kat. 75 kg) – wygrana z Aleksandrem Saudą (GKS Bełchatów). W kategorii 62 kg o brązowy medal walczył Jakub Beda. Niestety, przegrał z Cezarym Staśkiewiczem z Olimpijczyka Radom i zajął V miejsce.

– W zawodach wystartowaliśmy w niepełnym składzie z powodu kwarantanny kilku zawodników, którzy mogliby powalczyć o medale – mówią zadowoleni z występu zawodników trenerzy Grzegorz Szyszka i Przemysław Kłębowski.

W Wałbrzychu 13 listopada rozegrano Puchar Polski Juniorów, gdzie zadebiutowało trzech reprezentantów PTC. Wiktor Powalski (kat. 63 kg) i Szymon Pusz (kat. 72 kg) zajęli tam V miejsca, a Piotr Ludwiczak (kat. 68 kg) był siódmy.

Sekcja zapaśnicza PTC Pabianice zaprasza wszystkich chętnych od 6 lat na zajęcia ogólnorozwojowe do klubu przy ulicy Gdańskiej 7. Wszystkie informacje na stronie internetowej: zapasy PTC lub pod tel. 513-182-611 (Przemysław Kłębowski) i 511-122-012 (Sebastian Grzelczyk).