• W piątek w Łodzi startuje studencki festiwal piosenki turystycznej Yapa – największe gitarowe śpiewanie w Polsce.

   

  Yapa to najstarszy tego typu festiwal w Polsce. Wielbiciele grania przy ognisku spotkają się po raz czterdziesty drugi. To impreza, na której publiczność bardzo angażuje się w występ artystów. Tańce i pląsy, wspólne śpiewanie, okrzyki i wyrazy sympatii pod adresem wykonawców – to na Yapie norma. Na Yapę do Łodzi przyjeżdżają całe rodziny.

  Sobotni koncert poświęcony będzie najnowszemu nobliście Bobowi Dylanowi, ikonie muzyki folkowej. Jego piosenki zagrają ikony muzyki turystycznej, jak Lubelska Federacja Bardów, Słodki Całus od Buby czy Apolinary Polek. Na koncercie muzyki z lat 80. zagra z kolei Grzmiąca Półlitrówa. O etnofolkową oprawę zadbają takie zespoły jak Celtic Tree, U Pana Boga za Piecem czy Siudma Góra (nietypowa pisownia nazwy wzięła się od nazwiska lidera grupy Zbigniewa Siudego). Na scenę powróci również ulubieniec yapowej publiczności, wyjątkowo charyzmatyczny Ślązak Egon Alter.

  Impreza rozpoczyna się w piątek, 10 marca, i potrwa do niedzieli. Wielbiciele piosenki turystycznej spotkają się tym razem w łódzkiej Hali Expo przy ul. Stefanowskiego 30. Słuchacze muszą przygotować się na nocne granie, bo ostatnie koncerty potrwają tu do czwartej rano.

   

   

  Udostępnij