• 13-letnia Daria Bujnicka (klasa parabadmintona SS6), uczennica Gimnazjum nr 1, zawodniczka pabianickiego klubu „Badminton dla wszystkich”, wspaniale rozpoczęła swój pierwszy sezon sportowy.

  W VI Spanish Parabadminton International Tournament 2017 wystartowała w dwóch kategoriach: grze mieszanej i grze deblowej, gdzie zajęła III miejsca, przywożąc do Polski dwa brązowe medale. W grze mieszanej Daria grała z aktualną dwójką na świecie Krystenem Coomsem z Anglii. W zaciętym trzysetowym pojedynku pokonali parę polsko-angielską – naszą medalistkę Marię Bartusz i jej partnera, utytułowanego Isaaka Dalglisha. W trakcie gry skupiona Daria w kluczowym momencie zdobyła 20 punktów w trzecim secie, który zaważył na wyniku spotkania.

  Przed turniejem w Hiszpanii Bujnicka uzyskała pozytywną kwalifikację zdrowotną do udziału w międzynarodowych turniejach parabadmintona i tym samym została dziewiątą licencjonowaną parabadmintonistką w Polsce. Trenerami ambitnej gimnazjalistki są Dorota Gawrońska-Popa i Mariusz Popa. Rozwój sportowy Darii wspiera Fundacja Move Now z Pabianic, która prowadzi klub sportowy „Badminton dla wszystkich”. Fundacja zaprasza młodzież i dorosłych oraz osoby niepełnosprawne na zajęcia. Więcej informacji na stronie www.movenow.pl.

  Daria - pod spodem

  🙂

   

  Udostępnij