• W Przedszkolu Miejskim nr 4 na nudę nikt nie może narzekać. Atrakcyjnych zajęć tu bowiem nie brakuje. Oto co w ostatnim czasie robiły przedszkolaczki.

  • Dzieci, wielcy miłośnicy zwierząt, z wielką przyjemnością uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych „W świecie gadów” poprowadzonych przez pracowników ZOO Safari w Borysewie. Obejrzały prezentację, poznały zwyczaje i ciekawostki z życia wielu zwierząt. Jednak największą atrakcją i niezapomnianym przeżyciem było zobaczenie z bliska oraz możliwość dotykania żółwia stepowego, burunduka syberyjskiego, teju argentyńskiego, a także węża zbożowego.

  – Od kilku lat prowadzimy wyjazdowe zajęcia edukacyjne z dziećmi i młodzieżą – mówi pracownica zoo Katarzyna Pacholczyk, prowadząca spotkanie. – Przygotowane przez nas scenariusze zajęć są zawsze dostosowane do wieku odbiory. Zapewniają nie tylko niezwykłą zabawę, ale przede wszystkim upowszechniają wiedzę przyrodniczą.

  • Jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez jest bal karnawałowy. Nie mogło więc go zabraknąć i w tym roku. Już od rana w przedszkolu pojawiali się kolorowi bohaterowie znanych bajek. Były wróżki, królewny, motylki, rycerze, piraci i policjanci. Spidermanów i Batmanów prawdziwe zatrzęsienie, co zostało uwiecznione na zdjęciach. Następnie wszyscy wzięli udział w balu prowadzonym przez zabawnego skrzata. Milusińscy szaleli w rytm popularnych utworów muzyki rozrywkowej. Nie zabrakło quizów, konkursów i pokazów strojów. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.
  • Podczas pokazu Ochotniczego Sztabu Ratownictwa dzieci z grupy X i XII mogły poczuć się jak mali ratownicy. Przedszkolaki zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowały czynności ratownicze. Pod czujnym okiem ratowników mogły wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Wiele emocji wzbudził pokaz resuscytacji wykonany na fantomie oraz możliwość obejrzenia w pełni wyposażonego ambulansu.

  – Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych – powiedział Rafał Wojdala, wiceprezes OSR, prowadzący zajęcia.

  Była to doskonała lekcja połączenia zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia ludzkiego.

  PM 4 - 6 pod spodem

  PM 4 - 5

  PM 4 - 4

  🙂

   

  Udostępnij