• News will be here
 • 21 marca, w pierwszym dniu wiosny, uczniowie Gimnazjum nr 1 tradycyjnie już nie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych. Tego dnia bowiem dbano o zdrowie młodych ludzi.

   

  Uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju zajęciach, których celem była edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i diety. Zwrócono uwagę na problem, jakim są dopalacze i zaproponowano młodym ludziom sport jako alternatywę. Pamiętano także o tradycjach i zwyczajach polskich związanych z tym dniem.

  We wtorek młodzież rywalizowała w kilku konkursach. W konkursie kulinarnym „Pan Naleśnik w roli głównej” zwyciężyła klasa IIIe, w konkursie „Bądź aktywny, trzymaj formę” – I miejsce zajęła klasa Ia, w konkursie EKO-MARZANNA główna nagroda przypadła klasie IIc. Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej i jej tajemnicach kulinarnych wygrali Julia Grzywacz i Jakub Ransz z klasy IIIa. Imprezą towarzysząca był turniej szachowy, w którym I miejsce zajął Kamil Siwiaszczyk z IIId.

  Młodzież zebrana w sali gimnastycznej obejrzała przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IIIa „Tylko taki wiele znaczy, kto nie bierze dopalaczy” według scenariusza Doroty Olejnik. Następnie każda klasa prezentowała swoją ekologiczną marzannę. Tradycyjnie najwięcej emocji wywołały rozgrywki sportowe z udziałem przedstawicieli wszystkich klas.

   

  dav
  dav

  Udostępnij