• W okresie wielkanocnym zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

  I tak w Wielki Czwartek i Wielki Piątek oraz w poświąteczny wtorek na liniach 7, 263 i D obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej. Oznacza to, że zamiast kursu linii 263 o godz. 7.30, z ul. Waltera Jankego do Gimnazjum w Ksawerowie, realizowany będzie kurs linii 7 do ul. Piłsudskiego oraz nie będzie realizowany kurs linii 263 o godz. 15.52 z Ksawerowa i o godz. 16.28 z ul. Jankego do zajezdni MZK. W przypadku linii D należy odczytywać rozkład jazdy z kolumny „dni powszednie wolne od nauki szkolnej”. W dni wolne od nauki szkolnej nie kursują autobusy linii 264.

  W Wielką Sobotę autobusy linii D kursują do godz. 17.15 z Łasku i do godz. 18.05 z Pabianic. W Wielkanoc autobusy linii D nie kursują.

  Kursy linii T, oznaczone literą H, w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny będą realizowane na skróconej trasie Dworzec PKP – Rzgów Rynek (plac 500-lecia). Kursy do Guzewa będą wykonywane bez zmian.

  Na linii W zostanie zrealizowany w Wielkanoc dodatkowy kurs o godz. 5.20, od przystanku Rzgowska 3 w kierunku Woli Zaradzyńskiej (i dalej przez Czyżeminek, Prawdę, Guzew i Gospodarz). Nie będzie realizowany tego dnia kurs linii W o godz. 12.10 z Woli Zaradzyńskiej.

  Autobusy linii nocnej N4B będą dodatkowo kursować w nocy z 16 na 17 kwietnia (z niedzieli na poniedziałek) według weekendowego rozkładu jazdy.

  Autobusy pozostałych linii kursują bez zmian, tj. w niedzielę i poniedziałek według niedzielnego rozkładu jazdy.

  W okresie świątecznym Punkty Sprzedaży Biletów MZK będą czynne w skróconych godzinach. Biuro Obsługi Klienta przy ul. Narutowicza 9 będzie otwarte w dni robocze, od 10 do 18 kwietnia, od godz. 9.00 do godz. 16.45, natomiast kasa biletowa na dworcu kolejowym w dni robocze do 21 kwietnia będzie czynna od godz. 6.00 do godz. 14.00.

  Udostępnij