• Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Zaradzyńskiej było gospodarzem i organizatorem tegorocznego pokazu stołów wielkanocnych.

  Spotkanie odbyło się w sobotę, 1 kwietnia, a wzięło w nim udział 13 kół z powiatu pabianickiego: Bychlewa, Górki Pabianickiej, Janowic, Konina-Majówki, Ksawerowa, Kudrowic, Nowej Gadki, Piątkowiska, Prawdy, Rydzyn, Woli Zaradzyńskiej, Woli Żytowskiej i Żytowic.

  Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała Mirosława Krawczyk, przewodnicząca koła gospodyń z Woli Zaradzyńskiej.

  – Święta wielkanocne to święta, które witają wszystkich wybuchem wiosny i radości. Różnorodność potraw oraz wiosenne kolory cieszą zarówno oko, jak i podniebienie. Pokaz stołów wielkanocnych wpisał się już w tradycję kół gospodyń wiejskich. Dzisiaj Koło Gospodyń w Woli Zaradzyńskiej ma przyjemność być gospodarzem takiej właśnie imprezy. Z tej okazji chciałam powitać naszych gości, jak i miłe koleżanki z zaprzyjaźnionych kół.

  Wśród zaproszonych gości byli m.in. wójt gminy Ksawerów Adam Topolski oraz wójt gminy Pabianice Henryk Gajda, którzy obejrzeli każdy stół wielkanocny. Głównej nagrody jednak nie przyznali, bo koła stanęły na wysokości zadania, przyrządzając coraz to wymyślniejsze potrawy. Stoły uginały się od wielkanocnych potraw i ozdób. Panie przygotowały m.in. faszerowane jajka, mazurki, babki wielkanocne, sałatki, roladki z szynki, roladę marchewkową czy galantynę z mięsa. Były nawet czerwone tulipany zrobione z… pomidorów faszerowanych serkiem.

  Miła niespodzianka spotkała podczas sobotniego pokazu Mirosławę Krawczyk, szefową z Woli Zaradzyńskiej, która 1 kwietnia obchodziła urodziny. Otrzymała od strażaków piękny bukiet kwiatów, a zgromadzeni goście zaśpiewali jej „Sto lat”. I nie był to żart primaaprilisowy…

  Udostępnij