• Urząd Skarbowy w Pabianicach zawiadamia, że w ramach dziewiątej już akcji Szybki PIT, przygotowano dla podatników wiele udogodnień oraz narzędzi ułatwiających roczne rozliczenia podatku.

  Dostępna jest usługa PFR, dzięki której podatnicy nie muszą sami wypełniać swojego zeznania podatkowego danymi z posiadanych dokumentów (PIT-11, PIT-8C, PIT-R), które dostali od płatników, czy informacji od organów rentowych:PIT-40A/11A. Te informacje wprowadza administracja podatkowa. Mogą z niego skorzystać zarówno osoby, które rozliczają się indywidualnie, jak i podatnicy składający zeznanie podatkowe wspólnie z małżonkiem oraz rodzice samotnie wychowujący dzieci. Za pomocą usługi PFR można złożyć zeznanie PIT-37 i PIT-38.

  Podatnicy mogą również skorzystać z nowego formularza PIT-OP, czyli oświadczenia o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Przeznaczony jest dla tych podatników, którzy są osobami fizycznymi i otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku PIT-40A oraz chcą przekazać 1% podatku wybranej OPP. PIT-OP można złożyć elektronicznie lub papierowo.

  Przypominamy, że oświadczenie za rok 2016 można składać do 2 maja. 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (niedziela), dlatego też ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja. 27 i 28 kwietnia wszystkie urzędy skarbowe będą pracowały w godz. 7.30 – 18.00.

  Cały czas dostępne są także dotychczasowe metody rozliczenia: drogą elektroniczną przez system e-Deklaracje lub papierowo. Składając PIT przez internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.

  Kampanii Szybki PIT towarzyszy strona internetowa www.szybkipit.pl. Zawiera aktualności, broszury informacyjne Ministerstwa Finansów, informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez internet oraz wyszukiwarkę urzędów skarbowych. Podatnicy mogą również szybko i łatwo zadać pytanie, na które otrzymają fachową odpowiedź. Akcja Szybki PIT jest też obecna na Facebooku.

  Udostępnij