• Dobre wiadomości płyną z Pabianickiego Centrum Medycznego. W podziemiach szpitala otwarto pracownię z rezonansem magnetycznym. Pacjenci na badania nie będą musieli jeździć do Łodzi.

  21 kwietnia w PCM odbyło się uroczyste otwarcie pracowni rezonansowej. Pomieszczenia w podziemiach szpitala wydzierżawiła firma Wizja V. Przedsiębiorstwo  wyremontowało pracownię oraz wstawiło rezonans magnetyczny Optima MR450w za, bagatela, 4,5 mln zł.

  Sprzęt wyposażony jest w tzw. cichy skan oraz szeroką, bo aż 70 cm średnicę tunelu, co pozwoli na stworzenie komfortowych warunków badania. Osoby o tęższej budowie ciała bez problemu zmieszczą się w tunelu, w diagnostyce nie będzie przeszkadzał żaden hałas.

  Niestety, firma nie ma podpisanego kontraktu z NFZ, więc badania nie będą refundowane i trzeba będzie za nie zapłacić. Michał Bielecki, prezes Wizji V zapowiada, że przedsiębiorstwo ma zamiar starać się o kontrakt. Liczy na wsparcie PCM-u. Bezpłatnie ze sprzętu skorzystają natomiast pacjenci hospitalizowani, którzy na badania przewożeni byli do Łodzi.

  Z takiego obrotu sprawy cieszy się pabianicki szpital, bo nie dość, że zarobi na dzierżawie, to jeszcze oszczędzi na kosztach przewozu.

  – Dla nas jest to olbrzymie ułatwienie, bo do tej pory pacjentów wysyłaliśmy głównie do Łodzi na Księży Młyn lub do szpitala Mikołaja Kopernika. Wiązało się to z transportem, czyli z poświęceniem czasu i kosztami. Dzisiaj położymy pacjenta na łóżku i zwieziemy go po prostu windą. Ponadto wynegocjowaliśmy ceny, które są trochę niższe niż w Łodzi. Jeżeli Wizja V wystąpi do NFZ o kontrakt, to my oczywiście ich poprzemy – zapowiada Adam Marczak, kierownik działu administracji i marketingu PCM.

  Udostępnij