• News will be here
 • W Muzeum Miasta Pabianic melomani wysłuchali koncertu, który poświęcony był pamięci pomordowanych w Katyniu. Wykonawcami byli nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach.

  – Poprzez muzykę przypominamy słuchaczom tragiczną historię zbrodni popełnionych na Polakach w Katyniu i w innych miejscach Związku Radzieckiego – powiedział Jakub Kosmal, nauczyciel szkoły, pomysłodawca okolicznościowego koncertu, który przypomniał tragiczny okres historii Polski podczas II wojny światowej.

  Wieczór muzyczny rozpoczął Kacper Ozimek, który wykonał Nokturn cis-moll Fryderyka Chopina. Następnie wystąpili: Maria Świątek, Klaudia Zastrużna, Kacper Lesień, Paulina Rubajczyk, Natalia Karpińska, Julia Kłys, Przemysław Ehman, Katarzyna Nowak, Malwina Hankiewicz. Przejmujący walc Andrzeja Andrzeja Kurylewicza  z serialu „Polskie drogi” wykonały Maja Wrzesińska i Oliwia Kierlik.

  Koncert zakończyło trio „Skrzypcomaniak” w składzie: Przemysław Ehman, Wiktoria Fejdasz i Bartosz Wróbel, które zagrało wariację na temat „Roty” Feliksa Nowowiejskiego w opracowaniu Gustawa Klubczewskiego, ucznia szkoły.

  – Dzisiejszy wzruszający koncert to przykład patriotyzmu młodzieży w czasie pokoju – podziękowali wykonawcom Katarzyna Lange ze Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Łodzi i starosta Krzysztof Habura.

  Uczniom w koncercie „Katyń in Memoriam” akompaniowali: Alicja Kozłowska-Baczyńska, Ewa Kaczmarek-Lewera, Małgorzata Kunce i Krzysztof Suwald.

  Udostępnij